Atrakcyjne położenie – w Polanicy Zdroju – największym uzdrowisku sudeckim z bogatą bazą leczniczą i wczasową, popularnej miejscowości turystycznej w dolinie Bystrzycy Dusznickiej, między Górami Bystrzyckimi i Stołowymi – jest naszym dodatkowym atutem.
[Not a valid template]

Klimat i pogoda

Korzystne położenie geograficzne Polanicy sprawia, że panuje tu klimat podgórski charakteryzujący się łagodnymi zimami i ciepłymi, słonecznymi okresami letnimi.Najwyższe opady występują w lipcu, ale jednocześnie jest to najcieplejszy miesiąc, o średniej temperaturze powyżej 16°.Najpogodniejszym miesiącem jest wrzesień, najzimniejszy zaś luty przy średniej temperaturze -4°.
[Not a valid template]

linia

Uzdrowisko

Bardzo dobre wyniki leczenia schorzeń kardiologicznych i gastrologicznych zawdzięczamy nie tylko wpływowi łagodnego klimatu podgórskiego, korzystnemu położeniu Polanicy nie narażonej na wpływ szkodliwych czynników środowisk wielkomiejskich i przemysłowych, lecz przede wszystkim dzięki korzystnemu wpływowi wód mineralnych. Polanica i jej okolice ze względu na szczególne warunki klimatyczne, geologiczne, bazę leczniczą przygotowaną do przyjęcia wielu kuracjuszy oraz malownicze położenie wydaje się być miejscem szczególnie wartym polecenia dla ludzi zmęczonych, schorowanych i przepracowanych.
[Not a valid template]

linia

Turystyka

W centrum uzdrowiska rozciąga się Park Zdrojowy, przechodzący w park leśny. W 1991 roku został on wpisany do rejestru zabytków.

Galeria

[Not a valid template]

linia